Przyjaciel?

pobrane

Jezus Chrystus nie jest tylko naszym Panem i Zbawicielem, ale także najlepszym Przyjacielem.
Każdy wie, że najlepszy przyjaciel to taki, który mówi prawdę nawet wtedy, kiedy jest ona niemiła. Ci, co mają przyjaciół wiedzą, że przyjaźń bez rozmowy twarzą w twarz nie przetrwa długo. Pan też to wie, dlatego zrobił taką niesamowitą rzecz, że jest przy nas cały czas. I chce byśmy Mu mówili o wszystkim: problemach, radościach, sukcesach porażkach, niezrozumiałych rzeczach, zwątpieniach; o wszystkim.
Ktoś może powiedzieć: ,,Po co mówić Bogu o wszystkim, jak On i tak wszystko widzi”. Prawda, ale On pragnie, by dzielić wraz ze mną tę radość. Idę sobie ulicą widzę bardzo ładną dziewczynę i mówię (jak to radzi moja koleżanka): ,, Panie Boże, nieźle tą kobietkę ulepiłeś, chwała Ci za to!”
Kiedy mam problem też idę do Niego, mogę Mu się wygadać i dzięki temu zaznam spokoju serca.
Raz, kiedy byłem strasznie zły na przyjaciela poszedłem od razu po szkole do kościoła, powiedziałem: ,,Panie Jezu, ja już nie wytrzymam z tą złością, boję się, że zrobię coś złego, nie chcę działać w gniewie. Zabierz go ode mnie”. I zaraz po tym wielki spokój zstąpił w moje serce. Niesamowite uczucie. Stąd właśnie wiem, że On zawsze pomoże.
Ostatnio czytałem wypowiedź jednego księdza – ewangelizatora na Woodctocku – napisał tak:

Ileż razy słyszałem na Woodctocku: ,,Czym się od nas różnisz? Chodzisz tymi samymi ulicami, kupujesz w tych samych sklepach”. Odpowiadałem: ,,Niczym. Poza jednym ja wiem do kogo mam pobiec, gdy mam problem”

On zawsze pomoże. Nie trzeba wydawać pieniędzy na psychologów i im podobnych. Wystarczy zacząć rozmowę. Przyjaciel cały czas mówi, ja słyszę Jego głos lub nie. Kiedy już zaczynam Go słyszeć, ważne jest żebym zaczął słuchać (tak, to różnica), a jeżeli się słucha, to też się wypełnia. Na tym polega nasza wiara, by nie tylko słyszeć, ale słuchać czyli wypełniać.
A Ty, co robisz by słuchać Jego głosu?

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *