Boże Ciało?

JA JESTEM Chlebem życia

Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bóg wychodzi do Ciebie na ulice, by się z Tobą spotkać. A Ty, czy odpowiedziałeś na Jego propozycję? Czy też wyszedłeś i poszedłeś za Nim?

Od dawna mam taką myśl i już wiele miesięcy temu chciałem ją napisać, ale jakoś zawsze mi wypadała z głowy.
Kidy jest na mszy moment przeistoczenia i podniesienia, wtedy ręce każdego kapłana są takie same. Nie różnią się niczym. Ja to po prostu widziałem, że za każdym razem są to te same ręce ( a w parafii jest 4 księży 🙂 . I nie ważne są dodatki, jak różaniec, jego brak, czy coś innego. To te same ręce Najwyższego Kapłana – Chrystusa.

Podczas procesji ludzie zmierzają za Panem Jezusem. To nie może być tylko ten jeden raz! Jeśli poszedłem za Chrystusem na procesji, bo wszyscy idą, to czy gdy wszyscy będą szli na paradzie równości, to ja też pójdę?

Ten gest, postawa pójścia zobowiązuje. Zobowiązuje, by iść za Panem przez całe życie, aż do nieba.

I na koniec. Myśl, która zabrzmiała mi w sercu i głowie, kiedy podczas procesji szedłem obok księdza, który niósł Najświętszy Sakrament, gdy patrzyłem się na Niego.
Jerozolima – święte miasto. Święte, bo chodził po nim Jezus. Dzisiaj po Twojej miejscowości przeszedł Jezus i nie musisz jechać do Jerozolimy, by zobaczyć święte miasto, po którym chodził Jezus. Dziś On przeszedł po drogach Warszawy, Włodawy, Białej Podlaski, Łukowa, Siedlec i wielu innych miast. I zrobił to tylko po to, by Cię spotkać i powiedzieć: ,,Zostaw wszystko i pójdź za Mną!”.

Mówisz, że Go nie ma

1 komentarz

  1. Wera
    ·

    Wczoraj myslalam czy Ci ludzie idacy w procesji wiedza co robia. Doszlam do wniosku, ze raczej nie. Mnie samej trudno bylo dobrze ja przezyc, bo to ,,slabe” dla mlodziezy. Ale w tym jest moc. Bo Jezus uswieca drogi grzesznego miasta. I w sumie z ludzmi nie jest zle. Nikt jeszcze procesji nie obrzuca jajkami czy pomidorami. Jednak brakuje ,,uswiadamiaczy”, ktorzy pokaza po co sie idzie i jak to zmienia ich zycie. 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *