Wartość duszy

Dusza. Ani to rzecz, ani osoba. A więc co to jest dusza? Katechizm Kościoła Katolickiego (YOUCAT)  mówi:

Dusza jest tym, co czyni każdego z nas człowiekiem, to zasada duchowa życia. Jest tym, co w człowieku najbardziej wewnętrzne. Dusza sprawia, że materia staje się ciałem żywym, ludzkim. Dzięki duszy człowiek jest istotą, może powiedzieć ,,Ja” i jako niezmienna jednostka stoi przed Bogiem. [362-365, 382]

A więc po mądrych słowach Katechizmu wiemy czym jest dusza 🙂
Jest to to, co jest w Tobie nie do przekazania, nie do oddania, jest to ,,produkt” Boży, Bożej miłości dla Ciebie, dar, który jest bezcenny.

I to jest właśnie nasz skarb o który walczy nie tylko Bóg, ale i szatan.

I skoro już to wiesz nie możesz mówić, że jesteś człowiekiem bez wartości. Masz wartość, wielką! Bo masz w sobie duszę od samego Boga!

Często mi się wydaje, że jestem beznadziejny, do niczego, taki bez wartości. Szczególnie wtedy, kiedy przychodzi czas strapienia. Kiedy zaczyna się walka ze złym duchem i przegrywam. I niedawno dostałem na to odpowiedź od św. Jana Marii Vianney’a . Mówił on: ,,Wartość naszej duszy poznajemy po wysiłku, jaki czyni zły duch, by ją zgubić”.

Mam nadzieję, że i dla Ciebie będzie to pomoc w odnalezieniu swojej wartości.

A jeśli nie czujesz, że zły duch wysila się, by Cię zgubić, to oznacza tylko jedno: musisz pójść do spowiedzi, bo szatan tych, co już skłonił do grzechu ciężkiego nie kusi, stwarza on tylko okazje do grzechu.

Kiedy zaczyna być ciężko, kiedy zaczyna się walka, to wtedy pamiętaj, że dzieje się to dlatego, że jesteś Bogu bardzo drogi.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *