Cuda niepojęte

Bóg ciągle nas szuka

Przedwczoraj pod koniec pisania zacytowałem słowa drugiej zwrotki jednej piosenki, która zawsze bardzo mocno mnie ruszała i zachwycała swoim tekstem.

Słowa jej refrenu lecą tak:

,,Cuda, cuda, cuda niepojęte
Cóż Ci się, Jezu, spodobało we mnie,
Żeś z tronu chwały zszedł
W mej duszy ciernie”

Zobacz. Pan tak mocno Cię ukochał, że zszedł na ziemię. Zrobił to tylko po to, by pokazać Ci jak bardzo Cię kocha.
Oczekujesz cudów? To już jest wielki cud, którego nigdy w życiu nie pojmiesz.

Pan, Stworzyciel, stał się stworzeniem, by przejść drogę każdego człowieka, by nikt Mu nie mógł powiedzieć z wyrzutem: ,,Co Ty, Boże, o tym wiesz, przecież nigdy nie czułeś bólu po stracie ojca, nigdy nie czułeś głodu, nie zostałeś bez niczego, nie wiesz jak to jest, więc jak możesz mi pomóc?”.

On przyszedł i stracił ojca (św. Józefa, który był Jego przybranym ziemskim ojcem, bo nadał Mu imię, a to nadawało w Izraelu ojcostwo), odczuł głód po 40 dniach na pustyni, obdarli Go z szat, ogołocili Go ze wszystkiego nawet z godności, dobrego imienia. I zrobił to po to, żeby móc Ci powiedzieć: ,,Ja też to przeżyłem, wiem co czujesz, mogę ci pomóc przez to przejść, przejdę przez ten ból jeszcze raz z Tobą, jeśli będzie trzeba, jeśli tylko będziesz tego chciał, jeśli pozwolisz mi wejść do tej sytuacji. JA JESTEM w tym wszystkim co przeżywasz, doświadczyłem każdego bólu świata”.

On zszedł nawet do piekła, by ci, co umarli przed Jego przyjściem nie mogli Mu powiedzieć, że nie mieli okazji w Niego uwierzyć, że nie czuł tego, co oni w piekle. Aż tak się zniżył. I to tylko ze względu na miłość do Ciebie.

I możesz mówić, że nie zasługujesz na tą Miłość i nie przyjąć jej, bo przecież nie zasługujesz. Ale nigdy na nią nie zasłużysz!
Na Miłość (Bożą, drugiej osoby) nie można zasłużyć, bo wtedy będziemy traktować ją jako coś co mi się należy, a nie jako dar. Właśnie dlatego na żadną miłość nie można zasłużyć.

Miłość jest darem, który dostajesz za darmo. Przyjmiesz (G)go?

F.Blachnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *