Potrzebne cierpienie?

cierpienie-kochanie

Chciałbym się dzisiaj podzielić z wami moimi dwoma refleksjami z Namiotu Spotkania (rozważania i modlitwy Słowem Pana) i ogólnymi spostrzeżeniami.

Dzisiejszy świat przepełniony jest kłamstwem i ciężko w nim odróżnić co jest prawdą. Tysiące informacji i niewiele z nich prawdziwych. I jest jedna informacja od Pana, odrębna od tych wszystkich. Prawdziwa. Brzmi ona: ,,Kocham Cię”. I ta miłość nigdy nie zgaśnie.

Pamiętasz scenę, gdy Piłat wyprowadza Jezusa przed wszystkich i mówi słowa ,,Oto człowiek”? Przypomnij ją sobie.

Dopiero po ubiczowaniu, opluciu, nałożeniu korony cierniowej, wyszydzeniu, Piłat mówi o Jezusie: ,,Oto człowiek”. Nie jestem człowiekiem, gdy jestem nieskazitelnie czysty, bez zarzutów, piękny, kiedy wszyscy mnie uwielbiają i podziwiają, ale wtedy, gdy robią ze mną to, co zrobili z Jezusem.

A teraz przeczytaj, bo tego fragmentu możesz nie znać:

Izraelici uciskani przez Madianitów

6Izraelici [znów] czynili to, co złe w oczach Pana, i Pan wydał ich na siedem lat w ręce Madianitów. 2 A ręka Madianitów zaciążyła nad Izraelitami, tak że przed Madianitami kopali sobie schronienia w górach, jaskinie i miejsca obronne. 3 Zdarzało się, że ledwie Izraelici co zasiali, przychodzili Madianici i Amalekici oraz lud ze wschodu słońca i napadali na nich, 4 a rozbijając obozy naprzeciwko nich, niszczyli plony ziemi aż ku granicom Gazy. Nie pozostawiali Izraelowi żadnych środków do życia – ani owiec, ani wołów, ani osłów. 5 Zjawiali się bowiem wraz ze stadami i namiotami, a przychodzili tak tłumnie jak szarańcza: liczba ich i wielbłądów była niezwykle wielka. Tak wpadali do kraju, aby go pustoszyć. 6 Madianici wtrącili więc Izraela w wielką nędzę. Poczęli zatem Izraelici wołać do Pana

Gdy jestem nieposłuszny wobec Pana, gdy odwracam się od Niego, często zaczyna ciężki czas.
Zjawia się ktoś, kto wszystko pustoszy. Wysiłki, słowa, które zasieję (np. w ludzkich sercach), ci ,,Madianici i inne ludy” niszczą. I to nie tak trochę, ale całkowicie. Tak, że nie będę miał środków do życia i popadnę w marność.
Jednak Pan do tego dopuszcza, bo czasem muszę doświadczyć głodu i tej marności, żeby zacząć do Niego wołać.

Cierpienie

1 komentarz

  1. ola
    ·

    Polecam blog sparaliżowanej Moniki, która pięknie pisze o swojej relacji z Panem Jezusem, nazywając Go ”Ukochanym” http://monikam.pl/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *